الکترونیک و برق با سلام و ارزوی موفقیت برای شما عزیزان *** هدف از ایجاد این وب دسترسی هرچه سریع تر و اسان تر به مباحث الکترونیک و تکنیک برای شما عزیزان است. *** از این که از این وب بازدید کردین سپاس گذارم. امیدوارم مطالب این وب مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. *** در صورتیکه این وب مشکل شما را حل کرده یا مطالب ان مورد استفاده شما قرار گرفته لطفا آنرا به دوستان خود معرفی کنید *** راه های تماس با من : " تماس با مدیر " در نوار ابزار بالای صفحه وب " تماس با ما " در منو وب *** شکست اساسا ثمره اندیشیدن به شکست است tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com 2020-02-26T16:40:05+01:00 mihanblog.com 7 سال... 2018-02-01T21:27:03+01:00 2018-02-01T21:27:03+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/333 S.FARZAD AGHILI با همیاری شما دوستان وب الکترونیک و برق 7 ساله شد...به زودی با خبرها و مطالب جدید بر می گردیم...منتظر باشید... به زودی با خبرها و مطالب جدید بر می گردیم...
منتظر باشید...
]]>
فصل اول مبحث 13 نظام مهندسی 2016-12-15T19:32:35+01:00 2016-12-15T19:32:35+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/332 S.FARZAD AGHILI همان طور ک میدونید مبحث 13 نظام مهندسی ساختمان مربوط ب برق میشه.تو این پست شخصا فصل اول این مبحث و بصورت پاورپوینت در 27 اسلاید تهیه و قرار دادم،امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره...(فونت اسلاید ها : B Mitra)برای دانلود فایل روی متن دانلود کلیک کنید:حجم : 782.02 کیلو بایتاپلود شده در آپلود7دانلود تو این پست شخصا فصل اول این مبحث و بصورت پاورپوینت در 27 اسلاید تهیه و قرار دادم،امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره...(فونت اسلاید ها : B Mitra)

برای دانلود فایل روی متن دانلود کلیک کنید:
حجم : 782.02 کیلو بایت
اپلود شده در آپلود7
دانلود
]]>
آشنایی با شغل مهندس برق 2016-08-21T15:35:19+01:00 2016-08-21T15:35:19+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/331 S.FARZAD AGHILI مهندسی برق یکی از مشاغل مهم و کلیدی صنعت برق و مخابرات به شمار می رود. انرژی یکی از مهم ترین سرمایه های هر کشور به حساب می آید. در میان آنها نیز انرژی برق از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا جایی که میزان تولید و مصرف آن در بخش تولید از  شاخص های رشد اقتصادی کشورها محسوب می شود.داشتن تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک از الزامات ورود به شغل مهندسی برق می باشد. در کشور ما گرایش های تخصصی مختلفی برای مهندسی برق تعریف شده است که اگر فارغ التحصیلان مهندسی برق متناسب با گرایش تخصصی خود مشغول به کار شون مهندسی برق یکی از مشاغل مهم و کلیدی صنعت برق و مخابرات به شمار می رود. انرژی یکی از مهم ترین سرمایه های هر کشور به حساب می آید. در میان آنها نیز انرژی برق از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا جایی که میزان تولید و مصرف آن در بخش تولید از  شاخص های رشد اقتصادی کشورها محسوب می شود.
داشتن تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک از الزامات ورود به شغل مهندسی برق می باشد. در کشور ما گرایش های تخصصی مختلفی برای مهندسی برق تعریف شده است که اگر فارغ التحصیلان مهندسی برق متناسب با گرایش تخصصی خود مشغول به کار شوند، مطمئنا بازدهی بیشتری خواهند داشت. در ادامه مطلب توضیحی در مورد زمینه های شغلی این گرایش ها ارائه می شود :


]]>
پروژه درس روشنایی فنی 2014-07-01T17:05:41+01:00 2014-07-01T17:05:41+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/330 S.FARZAD AGHILI پروژه درس روشنایی و فنی بچه های برق قدرت ک ب صورت PDF هست و ب محاسبات روشنایی راه پله،اتاق خواب، پذیرایی و اشپزخانه پرداخته شده.برای دانلود روی دانلود کلیک کنید :اپلود شده در 4sharedدانلود برای دانلود روی دانلود کلیک کنید :
اپلود شده در 4shared
دانلود
]]>
دانلود کتاب آموزش ارتباط با پورت سریال در C# 2013-12-06T10:17:20+01:00 2013-12-06T10:17:20+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/329 S.FARZAD AGHILI  پورت سریال برای برنامه نویسان، به ویژه مهندسان الکترونیک از اهمیت بالایی برخوردار است. راه اندازی آسان، در دسترس بودن و مشترک بودن بین میکروکنترل ها و کامپیوتر های شخصی باعث شده تا این پورت بسیار پرکاربرد شود. دراین کتاب با زبانی ساده و کامل به بررسی و برنامه نویسی برای این پورت در C# پرداخته شده است.کتاب دارای 4 بخش است.بخش اول : آغاز به کار در C#بخش دوم: کار با پورت سریالبخش سوم: پروژه های پورت سریالبخش چهارم: متد و ویژگی های کامپونت پورت سریالدر بخش اول، C

 پورت سریال برای برنامه نویسان، به ویژه مهندسان الکترونیک از اهمیت بالایی برخوردار است. راه اندازی آسان، در دسترس بودن و مشترک بودن بین میکروکنترل ها و کامپیوتر های شخصی باعث شده تا این پورت بسیار پرکاربرد شود.

 

دراین کتاب با زبانی ساده و کامل به بررسی و برنامه نویسی برای این پورت در C# پرداخته شده است.

کتاب دارای 4 بخش است.

 • بخش اول : آغاز به کار در C#
 • بخش دوم: کار با پورت سریال
 • بخش سوم: پروژه های پورت سریال
 • بخش چهارم: متد و ویژگی های کامپونت پورت سریال

در بخش اول، C# را باز می کنید و برنامه نویسی در این محیط را برای اولین بار آغاز می کنید.

در بخش دوم یک نگاه کلی به برنامه نویسی برای پورت سریال خواهید انداخت.

در بخش سوم با انجام دو پروژه با جزئیات بیشتری آشنا خواهید شد.

و در بخش چهارم پیرامون ویژگی ها و متدی که برای این پورت در C# ارائه شده توضیح داده شده است.

همچنین، در پیوست دوم شما با نرم افزار سودمند Virtual Serial Port Driver آشنا خواهید شد.

 

 

نویسنده: امیر عزیزی

تعداد صفحات: 127

نسخه PDF

ویرایش 1.3 7 مهر 1392

 

 

 

دانلود کتاب


منبع : کلیک کنید
]]>
نمایشگر پلاستیک حساس به فشار؛ نوید ساخت ربات هایی که حس می کنند 2013-12-06T10:16:01+01:00 2013-12-06T10:16:01+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/328 S.FARZAD AGHILI  با افزایش تقاضاهای عمومی برای کامپیوترهای پوشیدنی، پژوهشگران هم در پی یافتن عناصر و مواد جدیدی هستند تا بتوانند به جهت ساخت نمایشگرهای منعطفِ بهتر، از آنها استفاده کنند. حالا یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه کالیفرنیا از «پلاستیک» برای این کار استفاده کرده است.این گروه یک صفحه ۱۶ در ۱۶ پیکسلی از جنس پلاستیک ساخته است. هرجای این نمایشگر که e-skin نام گذاری شده مورد تماس قرار گیرد روشن می شود. اگر موقع تماس فشار بیشتری هم وارد شود نور ساطع شده افزایش می یابد.  از این نمایشگر ساده می تو

 

با افزایش تقاضاهای عمومی برای کامپیوترهای پوشیدنی، پژوهشگران هم در پی یافتن عناصر و مواد جدیدی هستند تا بتوانند به جهت ساخت نمایشگرهای منعطفِ بهتر، از آنها استفاده کنند. حالا یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه کالیفرنیا از «پلاستیک» برای این کار استفاده کرده است.
این گروه یک صفحه ۱۶ در ۱۶ پیکسلی از جنس پلاستیک ساخته است. هرجای این نمایشگر که e-skin نام گذاری شده مورد تماس قرار گیرد روشن می شود. اگر موقع تماس فشار بیشتری هم وارد شود نور ساطع شده افزایش می یابد.  
از این نمایشگر ساده می توان در ساخت مواردی چون کاغذهای تعاملی استفاده کرد یا آنها را در خودروها برای کنترل لمسی به کار برد. البته شاید مهمترین هدف این پژوهش ربات ها باشند. اعضای این گروه تحقیقاتی معتقدند که این نمایشگر ساده می تواند آینده حس لامسه برای آدم آهنی ها باشد.
برای ساخت این e-skin یک لایه پلاستیک را روی یک ویفر سیلیکون متبلور می کنند. سپس یک لایه ادوات الکترونیک اضافه کرده و در نهایت پلاستیک را از سیلیکون جدا می کنند. فیلم پلاستیک حاصله شامل یک ترانزیستور، LED و حسگر فشار در هر پیکسل است. 
به گفته آنان هرچند تجمیع حسگرها در یک شبکه کار جدیدی نیست ولی تبدیل داده ها به عاملی تعاملی ایده اصلی این پژوهش است. همچنین e-skin بر خلاف صفحات لمسی کنونی بسیار منعطف است و می تواند روی هر سطحی قرار گیرد.
قطعات الکترونیک استفاده شده در این نمایشگر با دستگاه های موجود در صنعت الکترونیک قابل نصب هستند و البته ارزانی پلاستیک، برگ برنده این فناوری جدید است. این گروه در حال کار روی بسط حساسیت های e-skin به نور و گرما است تا این پوست الکترونیک را هرچه بیشتر به نمونه طبیعی آن شبیه تر کنند.

منبع : کلیک کنید

]]>
استفاده از ربات های راننده در آزمایش استقامت اتومبیل های جدید فورد 2013-12-06T10:14:20+01:00 2013-12-06T10:14:20+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/327 S.FARZAD AGHILI  ماشین های بدون راننده کم کم تبدیل به یکی از تکنولوژی های مورد انتظاری می شوند که در آینده نزدیک آن را در خیابان های اطراف مان خواهیم دید. اما به نظر می رسد که انسان راحت طلب به همین میزان اکتفا نکرده و قصد دارد از این تکنولوژی در زمینه آزمون های ایمنی و دوام اتومبیل ها هم بهره ببرد. مهندسان فورد اولین برنامه تست رانندگی رباتیک خودرو را آماده کرده اند و اکنون از آن در آزمایشگاه میشیگان این شرکت بهره می برند. آنها در اینجا انجام تست های دوام و استقامت اتومبیل های خود را بر عهده تک

استفاده از ربات های راننده در آزمایش استقامت اتومبیل های جدید فورد

 

ماشین های بدون راننده کم کم تبدیل به یکی از تکنولوژی های مورد انتظاری می شوند که در آینده نزدیک آن را در خیابان های اطراف مان خواهیم دید. اما به نظر می رسد که انسان راحت طلب به همین میزان اکتفا نکرده و قصد دارد از این تکنولوژی در زمینه آزمون های ایمنی و دوام اتومبیل ها هم بهره ببرد. 

مهندسان فورد اولین برنامه تست رانندگی رباتیک خودرو را آماده کرده اند و اکنون از آن در آزمایشگاه میشیگان این شرکت بهره می برند. آنها در اینجا انجام تست های دوام و استقامت اتومبیل های خود را بر عهده تکنولوژی هدایت رباتیک گذارده اند. دلیل این کار هم به برنامه تست ماشین های فورد بر می گردد. زیرا آنها طبق پروتکل های برنامه Built Ford Tough ماشین های شان را تحت شدیدترین تست های ممکن و با بیشترین تکرار قرار می دهند. 

در حال حاضر از برنامه رانندگی خودکار فورد در تست های استقامت تمامی ون های حمل و نقل عمومی این شرکت که قرار است از سال ۲۰۱۴ وارد بازار شوند، استفاده می گردد. داو پاین، مدیر اداره توسعه وسایل نقلیه فورد می گوید: «برخی تست هایی که ما روی خودروهای تجاری مان برای آمریکای شمالی انجام می دهیم، واقعا سخت هستند. به گونه ای که مدت زمان کار راننده های انسانی در آنها را کاملا محدود کرده ایم. اما چالش اینجا است که باید تست ها را به موقع تمام کنیم تا برنامه زمانی طرح تولید ماشین های مان هم عقب نیفتد و از سویی سلامت و آسایش راننده ها را هم به خطر نیاندازیم.» 
او می گوید: «تست های رباتیک به ما اجازه می دهد که هر دو کار را انجام دهیم. تست های استقامت را با شتاب بیشتری انجام می دهیم و همزمان با آن، با انتقال رانندگان به برنامه های دیگر بازدهی و کارایی را هم افزایش خواهیم داد. برای مثال تست های دینامیک خودرو و میزان نویز نیاز به رانندگان بیشتری دارند.» 

 
 استفاده از ربات های راننده در آزمایش استقامت اتومبیل های جدید فورد

 

تکنولوژی جدید شامل یک ماژول کنترل رباتیک است که در ماشین تست بر روی فرمان، گاز و ترمز نصب می گردد. این ماژول به گونه ای تنظیم می شود که یک دوره کاری و مسیر از قبل برنامه ریزی شده را دنبال کند و موقعیت ماشین را هم با استفاده از دوربین ها و GPS با دقت چند سانتیمتر تشخیص می دهد. البته تمامی حرکات آن از طریق دوربین ها در اتاق کنترل تحت نظارت است. 

اگر ماشین از مسیر برنامه ریزی شده منحرف شود، مهندسان در اتاق کنترل می توانند اتومبیل را سریعا متوقف کرده و برنامه را تصحیح نمایند. آنگاه تست را دوباره از سر می گیرند. سنسورهای نصب شده در اطراف ماشین هم باعث می شوند در صورت مشاهده افراد پیاده یا ماشین های دیگر در اطراف، اتومبیل سریعا متوقف شود. 

ماشین های مجهز به راننده رباتیک مکررا در تست های کارایی روی سطوح ناهموار و سخت مورد آزمون قرار می گیرند. این آزمونها قرار است ۱۰ سال استفاده روزانه از ماشین را در یک دوره آزمایشی فشرده چندین کیلومتری خلاصه کنند. از موانع این مسیر می توان به آسفالت ترک خورده، خیابان سنگفرش، دریچه های مشبک فلزی، قلوه سنگ های درشت، چاله های گل و لای و دست اندازهای بسیار بزرگ اشاره کرد. 

استفاده از ربات های راننده در آزمایش استقامت اتومبیل های جدید فورد

تمام ماشین های فورد تولیدی برای آمریکای شمالی باید ضربات ایت تست های استقامت را بگذرانند تا گواهینامه عرضه برای مصرف کننده را به دست آورند. تا کنون سرعت و تکرار تست در وضعیت های خاص، به دلیل جلوگیری از آسیب به رانندگان انسانی کاملا محدود شده بود. به گونه ای که هر راننده اجازه داشت آزمون های سخت مشخصی را تنها یک بار در روز انجام دهد. 

اما استفاده از ربات ها، اکنون سرعت انجام این تست ها را بسیار بیشتر می کند. و اجازه می دهد که مهندسان فورد تعداد نامحدودی از آنها را در روز تکرار کنند تا نتایج نهایی راضی شان کند. ربات ها همچنین به فورد اجازه طراحی تست های استقامت چالش برانگیز تری را می دهند تا ماشین های مقاومتری را تولید کنند. 

منبع : کلیک کنید
]]>
تولید نخستین رابط مغز به مغز انسانی 2013-12-06T10:10:40+01:00 2013-12-06T10:10:40+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/326 S.FARZAD AGHILI  در روزهای اخیر خبرهای «مغزی» زیادی داشته ایم، از خوانش حروف الفبا از ذهن تا رشد دادن بافت مغز درون ظرف پتری. به جز اینها گروه های تحقیقاتی مختلفی هم در سراسر دنیا در حال واکاوی مغز هستند. آنچه تحقیق و مطالعه روی مغز را جالب تر می کند این است که درواقع این خودِ مغز است که همه این پژوهش ها را پیش می بَرد و در نهایت قرار است که به «خود شناسی» برسد.اما بخوانید از خبری تازه از دنیای شگفت انگیز مغز و ذهن آدمی که این بار پژوهشگران دانشگاه واشنگتن ایالات متحده موفق به ساخت نخستین را

تولید نخستین رابط مغز به مغز انسانی

 
در روزهای اخیر خبرهای «مغزی» زیادی داشته ایم، از خوانش حروف الفبا از ذهن تا رشد دادن بافت مغز درون ظرف پتری. به جز اینها گروه های تحقیقاتی مختلفی هم در سراسر دنیا در حال واکاوی مغز هستند. آنچه تحقیق و مطالعه روی مغز را جالب تر می کند این است که درواقع این خودِ مغز است که همه این پژوهش ها را پیش می بَرد و در نهایت قرار است که به «خود شناسی» برسد.

اما بخوانید از خبری تازه از دنیای شگفت انگیز مغز و ذهن آدمی که این بار پژوهشگران دانشگاه واشنگتن ایالات متحده موفق به ساخت نخستین رابط مغز به مغز غیر تهاجمی شده اند. صفت «غیر تهاجمی» این رابط، به این معناست که برای انجام دادن عملیات نیازی به وارد کردن وسیله ای به بدن نیست.

صبر کنید، هنوز قسمت تعجب آور خبر مانده؛ در این پروژه‌ی تحقیقاتی یکی از پژوهشگران به نام راجش رائو، با موفقیت توانسته یک سیگنال از مغز خود را از طریق اینترنت به مغز همکارش، آندریا ستوکو، ارسال کند و انگشتان او را روی صفحه کلید به حرکت در آورد.

البته آنها به این نکته مهم هم اشاره کرده اند که شرایط انجام دادن آزمایش ایده آل بوده و در ضمن وسیله ای که از آن با عنوان «بسیار تخصصی» یاد شده، پوشیده بودند. همچنین این آزمون تحت قوانین سخت بین المللیِ آزمایش روی انسان ها صورت گرفته.

آنها برای تکمیل آزمایش خود از یک ارتباط اسکایپی غیر ویدیویی، یک صفحه کلید، یک کلاه که در آن الکترودهایی تعبیه شده بوده و یک کلاه شنای دیگر به عنوان محل سیم پیچ تحریک مغناطیسی استفاده کرده اند. سیم پیچ تحریک مستقیماً روی کورتکس موتور سمت چپ آندریا ستوکو قرار داده شده. خوب است بدانید کورتکس موتور چپی مغز حرکات دستان را کنترل می کند.

بنا به گفته پژوهندگان این نخستین بار است که ارتباط مغز به مغز انسانی انجام می شود اما پیش از این ارتباط مغز به مغز بین دو موش در دانشگاه دوک و همچنین مغز انسان با مغز موش در دانشگاه هاروارد تجربه شده بود.
آندریا ستوکو، محقق و داوطلب آزمایش: «اینترنت تا کنون راهی برای ارتباط رایانه ها بود و حالا می تواند راهی برای ارتباط مغزها هم باشد. ما می خواهیم دانش موجود در یک مغز را بگیریم و مغز به مغز انتقالش دهیم.» 

تولید نخستین رابط مغز به مغز انسانی

 

شرح آزمایش به نقل از وبگاه دانشگاه واشنگتن

رائو به صفحه رایانه نگاه کرد و یک گیم ساده ویدیویی را با ذهنش بازی نمود. وقتی می خواست توپ جنگی را به هدف شلیک کند، حرکت دست راستش را تصور کرد (با دقت و نه اینکه واقعاً این کار را بکند) تا دکمه آتش زده شود. تقریباً در همان لحظه، ستوکو، که گوشگیرهای خنثی کننده سر و صدا به گوش داشت و به صفحه رایانه نگاه هم نمی کرد بدون اراده انگشت اشاره خود را برای فشردن کلید اسپیس صفحه کلید به منظور آتش کردن توپ جنگی جلو برد. او حسی که در آن لحظه غیر ارادی داشته را به یک تیک عصبی تشبیه کرده.

چنتل پرت، استادیار روان شناسی در موسسه آموزش و دانش های مغزی دانشگاه واشنگتن در توضیح نحوه انجام شدن این آزمایش بیان داشته که آنها یک مغز را به پیچیده ترین رایانه ای که بشر تا کنون روی آن تحقیق کرده وصل کرده اند البته آن رایانه هم چیزی جز یک مغز دیگر نبوده!

همچنین به گفته این پژوهشگران در آینده می توان از فناوری های این چنینی در کمک به معلولان برای برقراری ارتباط و رساندن پیام به دیگران بدون نیاز به کلام استفاده کرد مثلاً کسانی که از ناتوانایی های ارتباطی رنج می برند بتوانند نیازهای خود مثل آب، خوراک و هر جیز دیگر را به اطلاع پرستارشان برسانند.

جالب بود،‌ نه؟ اگر گفته آندریا ستوکو به حقیقت بپیوندد شاید درب مدارس هم تخته شود. شما چه فکر می کنید؟

منبع : کلیک کنید
]]>
ربات عنکبوت T8 برای وحشت آفرینی بازار می آید 2013-12-06T10:05:55+01:00 2013-12-06T10:05:55+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/325 S.FARZAD AGHILI نظرتان چیست که یک عنکبوت بزرگ روزها کف خانه قدم بزند دیگران را بترساند؟ این رباتی ترسناک است که بدنه آن توسط چاپ سه بعدی تولید شده و با ۲۶ موتور داخلی کار می کند.سازندگان آن را به گونه ای ساخته اند که حرکاتش بسیار به یک عنکبوت واقعی شبیه است و جالب اینجا است که محاسبات اصلی برای تعیین مشخصات حرکات توسط سیستم درونی خود عنکبوت انجام می شود.بنابراین شما می توانید به راحتی برای این ربات که T8 نام دارد دستورهای ساده ای بنویسید و به صورت بی سیم آن را کنترل نمایید. در صورت تمایل هم می توانی

ربات عنکبوت T8 برای وحشت آفرینی بازار می آید

نظرتان چیست که یک عنکبوت بزرگ روزها کف خانه قدم بزند دیگران را بترساند؟ این رباتی ترسناک است که بدنه آن توسط چاپ سه بعدی تولید شده و با ۲۶ موتور داخلی کار می کند.

سازندگان آن را به گونه ای ساخته اند که حرکاتش بسیار به یک عنکبوت واقعی شبیه است و جالب اینجا است که محاسبات اصلی برای تعیین مشخصات حرکات توسط سیستم درونی خود عنکبوت انجام می شود.

بنابراین شما می توانید به راحتی برای این ربات که T8 نام دارد دستورهای ساده ای بنویسید و به صورت بی سیم آن را کنترل نمایید. در صورت تمایل هم می توانید از یک کنترل اختصاصی بی سیم برای هدایت آن استفاده کنید.

اما این ربات عنکبوت فقط یک مدل آزمایشی نیست و قرار است تا شهریور ماه به صورت تجاری به بازار ارایه شود. اگر تا آن زمان نمی توانید صبر کنید، همین الان می توانید یک مدل سفارشی اش را بخرید که در این صورت باید هزینه بسیار بالاتری را پرداخت کنید. یعنی معادل ۱۳۵۰ دلار.

اما اگر چند ماه صبر کنید احتمالا قیمت مدل تجاری این عنکبوت بسیار ارزان تر خواهد بود و می دانید که... چه کاربردهای علمی جالبی برای آن پیدا می شود.

منبع : کلیک کنید


]]>
دانلود Altium Designer 14.0.9 2013-12-06T09:49:42+01:00 2013-12-06T09:49:42+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/323 S.FARZAD AGHILI Altium Designer 14.0.9 Build 30380 یا همان PROTEL DXP نرم افزار قدرتمندی است كه برای پیاده سازی شماتیك ، طراحی PCB و آنالیز مدارهای آنالوگ و برخی مدار های دیجیتالی طراحی شده است. یكی از مزایای این نرم افزار دسته بندی مناسب كتابخانه ها بنحوی است كه با صرف زمان كوتاهی قطعه مورد نظر را خواهید یافت. آنالیز مدارهای آنالوگ در پروتل، توسط تحلیل گر پی اسپایس انجام می شود.محیط طراحی PCB در پروتل، بدلیل داشتن كتابخانه هایی كامل و بدون نقص معروف است و این امر سبب رفاه بیشتر كاربر در حین طراحی انواع P www.picpars.com دانلود Altium Designer 14.0.9 369

Altium Designer 14.0.9 Build 30380 یا همان PROTEL DXP نرم افزار قدرتمندی است كه برای پیاده سازی شماتیك ، طراحی PCB و آنالیز مدارهای آنالوگ و برخی مدار های دیجیتالی طراحی شده است. یكی از مزایای این نرم افزار دسته بندی مناسب كتابخانه ها بنحوی است كه با صرف زمان كوتاهی قطعه مورد نظر را خواهید یافت. آنالیز مدارهای آنالوگ در پروتل، توسط تحلیل گر پی اسپایس انجام می شود.


محیط طراحی PCB در پروتل، بدلیل داشتن كتابخانه هایی كامل و بدون نقص معروف است و این امر سبب رفاه بیشتر كاربر در حین طراحی انواع PCB با این نرم افزار، خواهد شد.
در این نسخه امكان شبیه سازی و كد نویسی برخی از FPGA ها نیز فراهم شده است كه زمان طراحی و پیاده سازی را حداقل می كند.
Altium Designer توانسته است که طراحی شما را از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری بصورت یک پارچه در آورده و شما بتوانید مراحل طراحی خود را به سادگی انجام دهید.
امکانات ویژه ای به این نسخه از نرم افزار افزوده شده که شامل افزایش لایه های طراحی مکانیکی ،‌کلاسهای جدید و پیشرفت های باورنکردنی در هوش مصنوعی این نرم افزار می باشد .
هوش مصنوعی در این نسخه به قدری تقویت گشته که شما بدون هیچ مشکلی می توانید طرح های خود را به سرعت طراحی و اشکال زدایی کرده و آنها را هر چه نزدیکتر به استانداردهای جهانی کرده و از دیگر مهندسین و متخصصین این زمینه کاری پیشی بگیرید.
 
دانلود پارت 1 با لینك مستقیم با حجم 600 مگابایت به همراه License
دانلود پارت 2 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 3 با لینک مستقیم و حجم 600 مگابایت
دانلود پارت 4 با لینک مستقیم و حجم 8 مگابایت
منبع: soft98.ir
 
راهنمای نصب
 
بعد از دانلود فایل ها و خارج کردن از فشرده سازی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
 1. ابتدا فایل dotNetFx40_Full_x86_x64.exe را نصب نمائید. (بستگی به نسخه ویندوز شما دارد)
 2. فایل TeighaX_Setup_3.9.0.msi را اجرا کرده و آن را نصب نمائید.
 3. اگر نسخه ویندوز شما 32 بیتی می باشد فایل file _Program Files.exe را در آدرس C:Program Files کپی نمائید و در صورتی که 64 بیتی می باشد در پوشه C:Program Files (x86) کپی نمائید و بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه and Run As Administrator را بزنید. بعد از اینکه از حالت فشرده خارج شد می توانید file _Program Files.exe را پاک کنید.
 4. اگر ویندوز شما 7 یا 8 می باشد فایل file _ProgramData.exe را در آدرس C:ProgramData کپی نمائید و در صورتی که XP می باشد در آدرس C:Documents and SettingsAll UsersApplication Data کپی کرده و گزینه and Run As Administrator را بزنید. بعد از اینکه از حالت فشرده خارج شد می توانید file _ProgramData.exe را پاک کنید. در همین مرحله باید بر روی پوشه Altium کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب و به سربرگ Security بروید در قسمت change permissions کلید Edit را بزنید و سطح دسترسی همه کاربران را بر روی Full control قرار دهید و همه را OK کنید. (این قسمت در ویندوز 8 یا 7 مهم می باشد)
 5. اگر ویندوز شما 7 یا 8 می باشد فایل Users_Public_Documents.exe را در آدرس C:UsersPublicDocuments کپی نمائید و در صورتی که XP می باشد در آدرس C:Documents and SettingsAll UsersDocuments کپی کرده و گزینه and Run As Administrator را بزنید. بعد از اینکه از حالت فشرده خارج شد می توانید Users_Public_Documents.exe را پاک کنید.
 6. بسته به نوع ویندوز تان فایل رجیستری مربوطه را اجرا نموده و OK کنید.(Altium_x32.reg یا Altium_x64.reg یا Altium_x32XP.reg یا Altium_x64XP.reg)
 7. نصب نرم افزار پایان یافت حال می توانید به محل نصب برنامه یعنی C:Program FilesAltiumAD14 در ویندوز 32 بیتی و C:Program Files (x86)AltiumAD14 در 64 بیتی مراجعه نموده و از فایل DXP.exe یک شورتکات تهیه کرده و در دستکتاپ خود قرار دهید.

به دلیل فعال سازی نرم افزار فعلا باید این مراحل برای نصب و راه اندازی طی شود. بعد از اجرا کردن DXP.exe در قسمت Home  به سریرگ Admin رفته و با کلیک بر روی گزینه Add standalone license file در پوشه Licenses فایل ها را انتخاب و Open کنید.

نرم افزار بر روی سیستم عامل های زیر تست شده:

Tested Windows 7-x32, Windows 7-x64, Windows 8-x64, Windows 8.1-x64

اینجانب هم بر روی ویندوز Windows 8-x32 نصب و کاملا جواب گرفتم توضیحات نصب فوق را بر اساس نصب بر روی Windows 8-x32 می باشد.

موفق باشید

سید محسن قاسمیان

  منبع: www.picpars.com

]]>
دانلود جزوه آموزش نرم افزار متلب 2013-07-29T19:03:16+01:00 2013-07-29T19:03:16+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/322 S.FARZAD AGHILI متلب یک سیستم جامع نرم افزاری برای محاسبات ریاضی و محاسبات تکنیکی می باشد . نرم افزار متلب از زبان برنامه نویسی سطح بالا استفاده می کند که شامل صدها دستور برای محاسبات ریاضی می باشد اما نباید نگران تعداد زیاددستورها در متلب باشید زیرا معمولا برای پروژه خود تنها به تعداد اندکی از آنها نیاز دارید و همچنین با Help قوی نرم افزار متلب می توانید دستوراتی را که لازم دارید ، بیابید . کاربردهای نرم افزار متلب بسیار وسیع می باشد . شما با متلب حتی می توانید صدا و ی

متلب یک سیستم جامع نرم افزاری برای محاسبات ریاضی و محاسبات تکنیکی می باشد . نرم افزار متلب از زبان برنامه نویسی سطح بالا استفاده می کند که شامل صدها دستور برای محاسبات ریاضی می باشد اما نباید نگران تعداد زیاددستورها در متلب باشید زیرا معمولا برای پروژه خود تنها به تعداد اندکی از آنها نیاز دارید و همچنین با Help قوی نرم افزار متلب می توانید دستوراتی را که لازم دارید ، بیابید . کاربردهای نرم افزار متلب بسیار وسیع می باشد . شما با متلب حتی می توانید صدا و یا انیمیشن بسازید . 
جزوه آموزشی نرم افزار متلب پیش رو تهیه شده توسط علی اسکندری مشتمل بر 111 صفحه بوده و مرجع مناسبی براییادگیری نرم افزار متلب می باشد . سرفصل های مهم این جزوه عبارتند از :

 • معرفی نرم افزار متلب
 • آشنایی با محیط اصلی نرم افزار متلب
 • نحوه اجرای دستورات در متلب
 • انواع متغیرها و مقداردهی به متغیرها در متلب
 • عملگرهای ریاضی در متلب
 • آموزش استفاده از HELP متلب
 • معرفی انواع دستورات متلب
 • گرد کردن اعداد اعشاری در متلب
 • بردارها و ماتریس ها در متلب
 • چندجمله ای ها در متلب
 • حل معادلات خطی
 • مشتق و انتگرال در متلب
 • محاسبه حد و لاپلاس در متلب
 • کار با M-File ها در متلب
 • ترسیم گرافیکی توابع در متلب
 • رسم چند شکل کنار هم
 • کنترل در متلب
 • سیمولینک (SIMULINK) در متلب

دانلود   دانلود مستقیم : دانلود اموزش نرم افزار متلب
tag  حجم فایل : 2.5 مگابایت 
پسورد   پسورد فایل : www.mohandesyar.com 
منبع  لینک منبع 
]]>
دانلود کتاب مجموعه آموزشی PLC FATEK 2013-07-10T16:33:10+01:00 2013-07-10T16:33:10+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/321 S.FARZAD AGHILI در صنعت PLC بیش از یکصد کارخانه با تنوع بسیار در طراحی و ساخت انواع مختلف PLC فعالیت می‌کنند. PLC‌هارا می‌توان از نظر اندازه، حافظه، تعداد ورودی/خروجی، وسعت عملیات (محلی یا وسیع) و … دسته‌بندی نمود. باید توجه داشت که برای ارزیابی قابلیت یک PLC باید ویژگی‌های دیگری مانند پردازنده، زمان اجرای یک سیکل، سادگی زبان برنامه نویسی، قابلیت توسعه و … را در نظر گرفت. معمولا در صنایع بزرگ، PLCها یا پروزت‌های ورودی – خروجی در قسمت‌های مختلف سایت کارخانه وجود

در صنعت PLC بیش از یکصد کارخانه با تنوع بسیار در طراحی و ساخت انواع مختلف PLC فعالیت می‌کنند. PLC‌هارا می‌توان از نظر اندازه، حافظه، تعداد ورودی/خروجی، وسعت عملیات (محلی یا وسیع) و … دسته‌بندی نمود. باید توجه داشت که برای ارزیابی قابلیت یک PLC باید ویژگی‌های دیگری مانند پردازنده، زمان اجرای یک سیکل، سادگی زبان برنامه نویسی، قابلیت توسعه و … را در نظر گرفت.

 معمولا در صنایع بزرگ، PLCها یا پروزت‌های ورودی – خروجی در قسمت‌های مختلف سایت کارخانه وجود داشته و کنترل محلی بر قسمت‌های تحت پوشش خود انجام می‌دهند. سپس اطلاعات مورد نیاز با استفاده از روشهای مختلف انتقال داده‌ها به اتاق کنترل مرکزی منتقل شده و که در آن محل با استفاده از روش‌های مختلف مونیتورینگ صنعتی، اطلاعات به را شکل گرافیکی تبدیل کرده و بر روی صفحه مانیتور نمایش می‌دهند. در این حال اپراتور تنها با دانستن روش کار با رایانه و بدون نیاز به اطلاعات تخصصی می‌تواند سیستم را کنترل کند، از جمله معروف‌ترینPLCها از این خانواده را که می‌توان نام برد عبارتند از:

 • S۷ و S۵ شرکت زیمنس
 • شرکت OMRON ژاپن
 • شرکت تله مکانیک فرانسه
 • شرکت میتسوبیشی ژاپن
 • شرکت LG کره
 • شرکت آلن برادلی آمریکا

کتاب مجموعه آموزشی PLC FATEK  نوشته آقای وحید کارگر مقدم می باشد که در ۵۳ صفحه نگارش شده است، این کتاب شامل سر فصل های زیر می باشد:

 • فصل اول : پیش نیاز
 • فصل دوم : مفاهیم PLC
 • فصل سوم : مفاهیم سخت افزار FATEK
 • فصل چهارم : مفاهیم نرم افزار و توابع برنامه نویسی

  دانلود دانلود مستقیم

  tag حجم فایل : 1.8 مگابایت 

  پسورد پسورد فایل : www.mohandesyar.com

  منبع لینک منبع

]]>
دانلود کتاب تجزیه و تحلیل سیگنال های دیجیتال توسط متلب 2013-07-10T16:31:49+01:00 2013-07-10T16:31:49+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/320 S.FARZAD AGHILI امروزه با گسترش استفاده از سیگنال های دیجیتال تجزیه و تحلیل این داده ها بسیار مهم شده است . یکی از نرم افزارهای مفیدی که می توان در این زمینه از آن استفاده کرد نرم افزار متلب است. در حال حاضر MATLAB دارای یکی از قویترین تولباکس های پردازش سیگنال های دیجیتال را دارا می باشد .کتاب تجزیه و تحلیل سیگنال های دیجتال با استفاده از متلب (Digital Signal Processing Using MATLAB) نوشته Michael Weeks به بررسی روش های تحلیل سیگنال های دیجیتال توسط نرم افزار افزار متلب می پردازد . این کتاب در ۴۷۸ صفحه بصورت ت DSP دانلود کتاب تجزیه و تحلیل سیگنال های دیجیتال توسط متلب

امروزه با گسترش استفاده از سیگنال های دیجیتال تجزیه و تحلیل این داده ها بسیار مهم شده است . یکی از نرم افزارهای مفیدی که می توان در این زمینه از آن استفاده کرد نرم افزار متلب است. در حال حاضر MATLAB دارای یکی از قویترین تولباکس های پردازش سیگنال های دیجیتال را دارا می باشد .

کتاب تجزیه و تحلیل سیگنال های دیجتال با استفاده از متلب (Digital Signal Processing Using MATLAB) نوشته Michael Weeks به بررسی روش های تحلیل سیگنال های دیجیتال توسط نرم افزار افزار متلب می پردازد . این کتاب در ۴۷۸ صفحه بصورت تایپ شده و مرتب بوده و مرجع مناسبی برای آموزش نرم افزار متلب در حوزه DSP می باشد . برخی از سرفصل های مهم این کتاب عبارتند از :

 • MATLAB
 • Filters
 • Sinusoids
 • Sampling
 • The Fourier Transform
 • The Number e
 • The z-Transform
 • The Wavelet Transform
 • Applications

  دانلود دانلود مستقیم

  tag حجم فایل : 2.5 مگابایت

  پسورد پسورد فایل : www.mohandesyar.com

  منبع لینک منبع

]]>
دانلود آموزش نرم افزار شبیه سازی سیستم های قدرت 2013-07-10T16:29:05+01:00 2013-07-10T16:29:05+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/319 S.FARZAD AGHILI برای شبیه سازی سیستم های قدرت از نرم افزار PSCAD/ EMTDC استفاده می شود.این نرم افزار، قادر بهشبیه سازی نرم حالت پایدار،گذرا و دینامیکی سیستم های قدرت می باشد. اولین ویرایش این نرم افزار در سال ۱۹۷۶میلادی، توسط آقای دنیس در دانشگاه مانیتوبای کانادا نوشته شد که امروزه مدل های پیشرفته تر آن موجود می باشد.با توجه به سادگی ارتباط کاربر با نرم افزار PSCAD و توانایی های بالای آن در شبیه سازی سازی رفتارسیستم های قدرت، از این نرم افزار در شبیه سازی های سی PSCAD دانلود آموزش نرم افزار شبیه سازی سیستم های قدرت PSCAD

برای شبیه سازی سیستم های قدرت از نرم افزار PSCAD/ EMTDC استفاده می شود.این نرم افزار، قادر بهشبیه سازی نرم حالت پایدار،گذرا و دینامیکی سیستم های قدرت می باشد. اولین ویرایش این نرم افزار در سال ۱۹۷۶میلادی، توسط آقای دنیس در دانشگاه مانیتوبای کانادا نوشته شد که امروزه مدل های پیشرفته تر آن موجود می باشد.

با توجه به سادگی ارتباط کاربر با نرم افزار PSCAD و توانایی های بالای آن در شبیه سازی سازی رفتارسیستم های قدرت، از این نرم افزار در شبیه سازی های سیستم های قدرت به وفور استفاده می شود .
این آموزش قسمتی از یک پروژه برق قدرت می باشد که در ان برای شبیه سازی از نرم افزار PSCAD استفاده شده است . این آموزش به صورت تایپ شده همراه با شکل های رنگی بصورت مرتب در ۷۸ صفحه، سه بخش اصلی زیر را شامل می شود:

 • نرم افزار PSCAD/EMTDC
 • بررسی و شبیه سازی حالت های گذرا در مدارات تکفاز، سه فاز
 • بررسی و شبیه سازی حالات گذرا در یک سیستم مجهز به منابع DG

دانلود  دانلود مستقیم : آموزش نرم افزار PSCAD/ EMTDC

tag  حجم فایل : 2.3 مگابایت 

پسورد  پسورد فایل : www.mohandesyar.com 

منبع لینک منبع
]]>
معرفی سایت 2013-07-10T06:19:07+01:00 2013-07-10T06:19:07+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/318 S.FARZAD AGHILI سلام و خسته نباشید.این سایت هایی ک قراره معرفی کنم فقط فروشگاه هستند.فروشگاه قطعات الکترونیکبنده خودم از این فروشگاه ها خرید کردم و کاملا قابل اطمیناناپیشنهاد من به شما خرید از اولین سایته.(ایران میکرو)هم فروشگاه کاملی هست.هم خرید ازش خیلی اسونه.هم فروشگاه در تهران واقع شده که ارسال محصولات سریع ترهفروشگاه دوم  هم تو اصفهان واقع شده.فروشگاه های دیگه ای هم هستن ولی ب شخصه از این 2 تا خیلی راضیم.www.iran-micro.comwww.roboeq.com این سایت هایی ک قراره معرفی کنم فقط فروشگاه هستند.فروشگاه قطعات الکترونیک
بنده خودم از این فروشگاه ها خرید کردم و کاملا قابل اطمینانا
پیشنهاد من به شما خرید از اولین سایته.(ایران میکرو)
هم فروشگاه کاملی هست.هم خرید ازش خیلی اسونه.هم فروشگاه در تهران واقع شده که ارسال محصولات سریع تره
فروشگاه دوم  هم تو اصفهان واقع شده.
فروشگاه های دیگه ای هم هستن ولی ب شخصه از این 2 تا خیلی راضیم.

www.iran-micro.com
www.roboeq.com

]]>
پیوند صنعت چاپ با تولید مدارات الکترونیک 2013-06-17T13:59:01+01:00 2013-06-17T13:59:01+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/317 S.FARZAD AGHILI روزگاری تنها روش برای تولید یک برد الکترونیک این بود که باید تخته فیبر در اندازه مورد نیاز بریده می‌شد و به طور دستی جای پایه‌های هر المان با دریل سوراخ شده و پس از جا دادن قطعات، در نهایت با استفاده از سیم، المان‌ها را از پشت به هم متصل کرد. بعدها با به وجود آمدن فناوری «برد مدار چاپی» از یک تا چندین لایه و با استفاده از نرم افزارهایی چون Protel و Proteus مهندسان توانستند اندازه بردها را کوچک و کوچک‌تر کنند تا جایی که امروزه یک برد پیچیده گوشی هوشمند در کف دست جا می‌شود. اینکه داشمندان موفق شدن

روزگاری تنها روش برای تولید یک برد الکترونیک این بود که باید تخته فیبر در اندازه مورد نیاز بریده می‌شد و به طور دستی جای پایه‌های هر المان با دریل سوراخ شده و پس از جا دادن قطعات، در نهایت با استفاده از سیم، المان‌ها را از پشت به هم متصل کرد. بعدها با به وجود آمدن فناوری «برد مدار چاپی» از یک تا چندین لایه و با استفاده از نرم افزارهایی چون Protel و Proteus مهندسان توانستند اندازه بردها را کوچک و کوچک‌تر کنند تا جایی که امروزه یک برد پیچیده گوشی هوشمند در کف دست جا می‌شود. اینکه داشمندان موفق شدند مدارات الکترونیک را در اندازه های میکرومتری و نانومتری روی یک ویفر سیلیکون چاپ کنند به صنعت الکترونیک امکان داد تا بتواند مدارات مجتمع کوچک‌تر و با کارکردهای وسیع‌تر تولید کند.

مهمترین اختراع قرن بیستم دستگاه چاپ بود چراکه به بشر کمک کرد سریع‌تر و گسترده‌تر به علوم مختلف دسترسی داشته باشد. احتمالاً خیلی از شما هنوز دستگاه‌های دستی پلی کپی را با آن هندل خنده‌دار به خاطر دارید. اگر همان‌ها ساخته نمی شدند امروز قطعاً کیندلی هم در کار نبود!

گویی چاپ و صنعت چاپ حالا از هر نوعش با بشر همیشه عجین بوده؛ روزگاری نیاکان ما روی سنگ و چوب و پوست مطالبشان را چاپ می‌کردند و امروزه ما روی کاغذ و انواع نمایشگر، ولی در ماهیت ماجرا تغییری رخ نداده است.

ظاهراً متخصصان مرکز تحقیقات پالو آلتو (PARC) در کالیفرنیای آمریکا پا را فراتر گذاشته‌اند و کاربردی تازه برای دستگاه‌های چاپ قدیمی ابداع کرده‌اند.

ادامه مطلب را از دست ندهید.

هرچند هنوز برای اعلام موفقیت قطعی آن‌ها زود است ولی تحقیقات این مرکز حاکی از پیشرفت‌های خوبی در زمینه فناوری چاپ قطعات الکترونیک مانند سنسورها، ترانزیستورها و … می‌باشد.

فعالیت‌های PARC عامل جدیدی هم به فناوری چاپ سه بعدی آورده است: افزدن عملکردهای الکترونیک، نوری یا حسگری به هر قسمت. قطعات الکترونیک چاپی در یک ویژگی بزرگ با این فناوری مشترک هستند و آن افزایشی بودن به جای کاهشی بودن است! این یعنی به عوض تراش دادن قطعات از عناصر دیگر در این روش با استفاده از جوهر خاصی قطعات الکترونیک از خراش دادن تولید می‌شود.

علم ترکیب مواد و فناوری های چاپ در مرکز فعالیت این مؤسسه قرار دارد تا با توسعه یک سری جوهرهای ویژه که عملکرد مناسبی برای این منظور دارند (چه حسگری و تابش نور چه تراشه) بتوان با استفاده از آن‌ها عملیات چاپ قطعات را هرجا که نیاز است انجام داد.

PARC زیر مجموعه شرکت معظم زیراکس و یک مؤسسه تحقیقاتی مشهور است که مبدع اولین رابط کاربری گرافیکی، اولین پرینتر لیزری و بسیاری ابداعات ناب فناورانه دیگر بوده است. نمونه اولیه از چاپگر قطعات الکترونیک در آزمایشگاه این مؤسسه ساخته شده است. مثل موارد دیگری که در این زمینه در حال توسعه هستند این مورد هم از سرهای (هِد) متفاوتی برای ساخت قطعات مختلف استفاده می‌کند. تلاش آن‌ها بر این است که همه قطعات یک جا چاپ شوند و هر سر یک بخش کار را انجام دهد.

اما حین کار با یک روش چاپ قطعات الکترونیک، هدهای سنتی جوهر افشان و روش‌های دیگر مثل گراور و فلکس هم استفاده می‌شوند.

2-PrintedCircuit.jpg

البته فعلاً تولید کنندگان قطعات الکترونیک معمولی لازم نیست نگران تجارت خود باشند چراکه به نظر می‌رسد گرچه فناوری در این زمینه به سرعت در حال پیشرفت است اما واقعیت این است که وضعیت کنونی آن‌ مانند وضعیت ترانزیستورها در دهه ۶۰ میلادی است که تازه وارد جریان مهندسی برق شده بود.

به طور واضح مشخص نیست در چه جاهایی از قطعات الکترونیک چاپی استفاده خواهد شد اما یک مزیت بزرگ این قطعات این است که می‌توان آن‌ها را روی سطوح منعطف یا شفاف بزرگ و عریض تولید کرد. این همان جایی است که می‌توان از چاپگرهای رول به رولی که برای چاپ روزنامه‌ها به کار می‌روند استفاده نمود. این دستگاه‌ها برای چاپ با تیراژ بالا در زمان کوتاه ساخته شده‌اند. فقط به جای روزنامه این بار خروجی آن‌ها تعداد زیادی ترانزیستور و دیگر المان‌های الکترونیک خواهد بود.

این نوع از قطعات چاپ شده برای استفاده در طیف گسترده ای از ابزارک های پوشیدنی ایده‌آل خواهند بود. فقط فرض کنید اگر بتوان به نحوی یکی از آن‌ها را در لباس‌های معمولی امروزی جای داد و ارتباط آن را با ابزارکی مثل عینک گوگل برقرار کرد چه کارها که نمی‌توان با آن انجام داد. خصوصاً اینکه انواع سنسورها را هم می‌توان در آن تعبیه نمود. یکی از کاربردهای بدیهی این فناوری استفاده از آن در رصد علایم حیاتی بیماران است. تصور اینکه چگونه می‌توان ورقهای پلاستیک را به اشکال مختلف و هرکدام را با یک عملکرد متفاوت تولید کرد سرگیجه آور است.

اگر تحقیقاتی که در زمینه نمایشگرهای منعطف در جریان است کمی جلوتر برود شاید بتوان یک ورق هوشمند داشت که به جای تلفن هوشمند عمل کند.

3-PrintedSensor.jpg

یک مثال دست یافتنی تر می‌تواند یک برچسب با دما سنج داخلی باشد که هرگاه دمای بسته مواد غذایی از مقدار معینی بیشتر شد هشدار دهد البته با این هدف که این نوع عملکردها در همه بسته بندی ها جای داده شود.

گسترش روز افزون دانش الکترونیک باعث شده ذهن بشر بتواند با قدرت بیشتری به نوآوری بپردازد و نسل کنونی انسان با ۴۰ سال پیش به اندازه کل تاریخ بشریت متفاوت باشد.

 

منبع : نارنجی
]]>
ربات پرنده با قابلیت کنترل توسط ذهن انسان 2013-06-17T13:38:50+01:00 2013-06-17T13:38:50+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/316 S.FARZAD AGHILI ربات پرنده با قابلیت کنترل توسط مغز طوفان ذهنی (psychokinesis) یا توانایی جابجایی اشیا بدون استفاده از ماهیچه ها را می توان یکی از جذابترین قدرت های فوق بشری دانست که افراد آرزوی آن را در سر می پرورانند. در قلمرو علمی-تخیلی و فانتزی، ذهن همیشه به عنوان سلاح نامحدودی ظاهر می شود که از شمشیر و لیزر هم قدرتمندتر است. و البته این گونه هم هست و قابلیت های آن به نظر بی پایان می آیند. به گونه ای که متخصصان عصب-روانشناسی دائما در حال یادگیری چیزهای تازه ای درباره چگونگی کارکردهای مغز انسان هستند.اکنون

ربات پرنده با قابلیت کنترل توسط مغز طوفان ذهنی (psychokinesis) یا توانایی جابجایی اشیا بدون استفاده از ماهیچه ها را می توان یکی از جذابترین قدرت های فوق بشری دانست که افراد آرزوی آن را در سر می پرورانند. در قلمرو علمی-تخیلی و فانتزی، ذهن همیشه به عنوان سلاح نامحدودی ظاهر می شود که از شمشیر و لیزر هم قدرتمندتر است. و البته این گونه هم هست و قابلیت های آن به نظر بی پایان می آیند. به گونه ای که متخصصان عصب-روانشناسی دائما در حال یادگیری چیزهای تازه ای درباره چگونگی کارکردهای مغز انسان هستند.

اکنون در کالج مهندسی و علوم دانشگاه مینه سوتا، تیمی از محققان با تمرکز بر یک برنامه مطالعاتی ویژه ، راهی را یافته اند تا مغز انسان بتواند برای کنترل دیگر اشیاء مورد استفاده قرار گیرد.

با استفاده از الکتروآنسفالوگرافی جهت ثبت فعالیت های مغزی، این محققان موفق شدند با همکاری ۵ داوطلب یک ربات پرنده را از طریق افکار آنها به پرواز در آورند. آنها ربات را به گونه ای برنامه ریزی کردند که نسبت به پیام های مشخص ارسالی به قشر حرکتی مغز پاسخ دهد. این ارتباط میان داوطلب و ربات هم از طریق ۶۴ الکترود درون کلاه الکتروآنسفالوگرام و ارسال پیام ها به صورت وای فای برای ربات صورت می گیرد.

برای مثال، اگر فرد داوطلب در ذهنش تصور کند می خواهد کاری را با دست راستش انجام دهد، کامپیوتر به ربات دستور می دهد به سمت راست بپیچد. انواع دیگر تصورات در خصوص فعالیت های حرکتی باعث رفتن ربات در جهات مختلف می شوند.

در حالی این مطالعه یک نقطه امید برای انسان تا رسیدن به افسون طوفان ذهنی است، می تواند موضوعی بسیار جدی تر هم باشد. به شکلی که یافته های تیم تحقیقاتی دانشگاه مینه سوتا می توانند برای افرادی دارای ناتوانی های جسمی خاص به عنوان امیدی جهت بازیابی امکان جابجایی و حرکت با دستگاه های ویژه باشد.
در ادامه مطلب می توانید ویدیوی شیوه کار این ارتباط و توضیحات بیشتر را ببینید.

]


منبع : نارنجی
]]>
فیلتر (هیدرولیک و پنوماتیک) 2013-05-13T14:18:03+01:00 2013-05-13T14:18:03+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/314 S.FARZAD AGHILI مطالب مربوط به فیلتراسیون در لینک زیر به صورت PDF قرار داره شده است.برای دانلود روی تصویر زیر کلیک کنید :

برای دانلود روی تصویر زیر کلیک کنید :

]]>
دانلود کتاب و جزوه هیدرولیک و پنوماتیک 2013-04-22T07:28:42+01:00 2013-04-22T07:28:42+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/313 S.FARZAD AGHILI 1- جزوه فارسی هیدرولیک آموزشکده فنی مهاجر اصفهان2-کتاب فارسی پنوماتیک فستو3-جزوه انگلیسی پمپها و موتورها4-جزوه فارسی اصول پایه هیدرولیک5- کتاب هیدرولیک و پنوماتیک هنرستانمنبع : http://mab2012.vcp.ir 1- جزوه فارسی هیدرولیک آموزشکده فنی مهاجر اصفهان

2-کتاب فارسی پنوماتیک فستو

3-جزوه انگلیسی پمپها و موتورها

4-جزوه فارسی اصول پایه هیدرولیک

5- کتاب هیدرولیک و پنوماتیک هنرستان

منبع : http://mab2012.vcp.ir

]]>
سایت جدید 2013-03-01T14:35:31+01:00 2013-03-01T14:35:31+01:00 tag:http://sfaelectronic.mihanblog.com/post/312 S.FARZAD AGHILI سایت جدیدی جدیدا توسط همکارم باز شدهخواهش مندم بیان عضو شین و با همکاری هم سایتو مخصوصا تالارشو کامل کنیم خیلی خوشحالم میکنید به سایت سر بزنینwww.mrkelectronic.com سایت جدیدی جدیدا توسط همکارم باز شده
خواهش مندم بیان عضو شین و با همکاری هم سایتو مخصوصا تالارشو کامل کنیم 
خیلی خوشحالم میکنید به سایت سر بزنین

www.mrkelectronic.com
]]>